DIN 7997 A2 3,5X20 Z
Träskruvar med försänkt huvud och krysspår
Artikelnummer
7997235 20
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377185174
Nettovikt per 100
0,116 kg
Förpackningsenheter:
200
Artikelnummer
7997235 20
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377185174
Nettovikt per 100
0,116 kg
- Tekniska data
- Information om produkten
- Katalogsida
Tekniska data
| Diameter (d) | 3,5 mm |
| Total längd (l) | 20 mm |
| draghållfasthet (Rm) | 500 N/mm² |
| Typ av gänga | Trä tråden |
| huvudets form | försänkt huvud |
| Huvuddiameter (dk) | 6,5 mm |
| Greppstorlek (Greppst.) | PZ2 |
| Greppsystem (drift) | Pozidrive |
| Gänglängd (b) | 12 mm |
| Huvudhöjd (k) | 1,93 mm |
Information om produkten
Användningsmöjligheter
Ideal för förskruvningar inom träområdet.Användningsområde
TräkonstruktionShare DIN 7997 A2 3,5X20 Z