DIN 7997 A2 5,0X75 Z
Träskruvar med försänkt huvud och krysspår
Artikelnummer
7997250 75
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377185549
Nettovikt per 100
0,841 kg
Förpackningsenheter:
100
Artikelnummer
7997250 75
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377185549
Nettovikt per 100
0,841 kg
- Tekniska data
- Information om produkten
- Katalogsida
Tekniska data
| Diameter (d) | 5 mm |
| Total längd (l) | 75 mm |
| draghållfasthet (Rm) | 500 N/mm² |
| Typ av gänga | Trä tråden |
| huvudets form | försänkt huvud |
| Huvuddiameter (dk) | 9,2 mm |
| Greppstorlek (Greppst.) | PZ2 |
| Greppsystem (drift) | Pozidrive |
| Gänglängd (b) | 45 mm |
| Huvudhöjd (k) | 2,5 mm |
Information om produkten
Användningsmöjligheter
Ideal för förskruvningar inom träområdet.Användningsområde
TräkonstruktionShare DIN 7997 A2 5,0X75 Z