DIN 84 A4 M 2,6X10
Spårskruvar med cylinderhuvud
Artikelnummer
0084426 10
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377009739
Nettovikt per 100
0,048 kg
Förpackningsenheter:
1.000
Artikelnummer
0084426 10
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377009739
Nettovikt per 100
0,048 kg
- Tekniska data
- Information om produkten
- Katalogsida
Tekniska data
| Diameter (d) | 2,6 mm |
| Total längd (l) | 10 mm |
| Typ av gänga | metriskt |
| huvudets form | Topplock |
| Huvuddiameter (dk) | 5 mm |
| Huvudhöjd (k) | 1,7 mm |
| Greppsystem (drift) | Spår |
| draghållfasthet (Rm) | 500 N/mm² |
Information om produkten
Användningsmöjligheter
Ideal för förskruvningar inom maskinområdet.Användningsområde
MaskinkonstruktionShare DIN 84 A4 M 2,6X10