DIN 85 A2 M 4X40
Spårskruvar med plant huvud
Artikelnummer
008524 40
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377011480
Nettovikt per 100
0,387 kg
Artikelnummer
008524 40
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377011480
Nettovikt per 100
0,387 kg
- Tekniska data
- Information om produkten
- Katalogsida
Tekniska data
| Diameter (d) | 4 mm |
| Total längd (l) | 40 mm |
| Typ av gänga | metriskt |
| huvudets form | Flathead |
| Huvuddiameter (dk) | 8 mm |
| Huvudhöjd (k) | 2,4 mm |
| Greppsystem (drift) | Spår |
| draghållfasthet (Rm) | 500 N/mm² |
Information om produkten
Användningsmöjligheter
Ideal för förskruvningar inom maskinområdet.Användningsområde
MaskinkonstruktionShare DIN 85 A2 M 4X40