DIN 85 A2 M 5X18
Spårskruvar med plant huvud
Artikelnummer
008525 18
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377011572
Nettovikt per 100
0,375 kg
Artikelnummer
008525 18
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377011572
Nettovikt per 100
0,375 kg
- Tekniska data
- Information om produkten
- Katalogsida
Tekniska data
| Diameter (d) | 5 mm |
| Total längd (l) | 18 mm |
| Typ av gänga | metriskt |
| huvudets form | Flathead |
| Huvuddiameter (dk) | 10 mm |
| Huvudhöjd (k) | 3 mm |
| Greppsystem (drift) | Spår |
| draghållfasthet (Rm) | 700 N/mm² |
Information om produkten
Användningsmöjligheter
Ideal för förskruvningar inom maskinområdet.Användningsområde
MaskinkonstruktionShare DIN 85 A2 M 5X18