DIN 85 A4 M 2X12
Spårskruvar med plant huvud
Artikelnummer
008542 12
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377011954
Nettovikt per 100
0,033 kg
Förpackningsenheter:
1.000
Artikelnummer
008542 12
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377011954
Nettovikt per 100
0,033 kg
- Tekniska data
- Information om produkten
- Katalogsida
Tekniska data
| Diameter (d) | 2 mm |
| Total längd (l) | 12 mm |
| Typ av gänga | metriskt |
| huvudets form | Flathead |
| Huvuddiameter (dk) | 4 mm |
| Huvudhöjd (k) | 1,3 mm |
| Greppsystem (drift) | Spår |
| draghållfasthet (Rm) | 500 N/mm² |
Information om produkten
Användningsmöjligheter
Ideal för förskruvningar inom maskinområdet.Användningsområde
MaskinkonstruktionShare DIN 85 A4 M 2X12