DIN 908 A4 G 3/8" i enlighet med DIN 228
Låsskruvar med krage och sexkanthylsa, gasgänga
Artikelnummer
0908438
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377057822
Nettovikt per 100
2,140 kg
Förpackningsenheter:
50
Artikelnummer
0908438
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377057822
Nettovikt per 100
2,140 kg
- Tekniska data
- Information om produkten
- Katalogsida
Tekniska data
| Hörnmått (e) | 9,2 mm |
| Typ av gänga | parallell gänga |
| Greppstorlek (Greppst.) | SW 8 |
| Greppsystem (drift) | Insex |
| draghållfasthet (Rm) | 500 N/mm² |
| Total längd (l) | 15 mm |
| Diameter tum (d) | 3/8" " |
| Ansatsdiameter (d2) | 22 mm |
| Mått c (c) | 3 mm |
Information om produkten
Användningsmöjligheter
Ideal för förskruvningar inom maskinområdet.Användningsområde
MaskinkonstruktionShare DIN 908 A4 G 3/8" i enlighet med DIN 228