DIN 910 A2 M 30X1,5 i enlighet med DIN 13
Låsskruvar med krage och utvändig sexkant, fin gänga
Artikelnummer
0910230 15
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377058027
Nettovikt per 100
14,800 kg
Artikelnummer
0910230 15
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377058027
Nettovikt per 100
14,800 kg
- Tekniska data
- Information om produkten
- Katalogsida
Tekniska data
| Diameter (d) | 30 mm |
| Hörnmått (e) | 26,17 mm |
| Greppstorlek (Greppst.) | SW 24 |
| Greppsystem (drift) | Utvändig sexkant |
| draghållfasthet (Rm) | 500 N/mm² |
| Total längd (l) | 30 mm |
| Ansatsdiameter (d2) | 36 mm |
| Mått c (c) | 4 mm |
| Mått m (m) | 10 mm |
Information om produkten
Användningsmöjligheter
Ideal för förskruvningar inom maskinområdet.Användningsområde
MaskinkonstruktionShare DIN 910 A2 M 30X1,5 i enlighet med DIN 13