DIN 923 1.4305 M 3X4
Spårskruvar med plant huvud och ansats
Artikelnummer
092323 4
Stålkvalitet
A1
EAN/GTIN
4043377078322
Nettovikt per 100
0,104 kg
Förpackningsenheter:
100
Artikelnummer
092323 4
Stålkvalitet
A1
EAN/GTIN
4043377078322
Nettovikt per 100
0,104 kg
- Tekniska data
- Information om produkten
- Katalogsida
Tekniska data
| Diameter (d) | 3 mm |
| Typ av gänga | metriskt |
| Greppsystem (drift) | Spår |
| draghållfasthet (Rm) | 500 N/mm² |
| Total längd (l) | 4 mm |
| Gänglängd (b) | 4,5 mm |
| Huvudhöjd (k) | 1,8 mm |
| Huvuddiameter (dk) | 7 mm |
| huvudets form | Flathead |
| Total längd (max) (l) | 8,5 mm |
Information om produkten
Användningsmöjligheter
Ideal för förskruvningar inom maskinområdet.Användningsområde
MaskinkonstruktionShare DIN 923 1.4305 M 3X4