DIN 931 A2-70 M 10X200
Sexkantsskruvar med skaft
Artikelnummer
0931210 200
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377079053
Nettovikt per 100
13,370 kg
Artikelnummer
0931210 200
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377079053
Nettovikt per 100
13,370 kg
- Tekniska data
- Information om produkten
- Katalogsida
Tekniska data
| Diameter (d) | 10 mm |
| Hörnmått (e) | 18,9 mm |
| Typ av gänga | metriskt |
| Greppstorlek (Greppst.) | SW 17 |
| Greppsystem (drift) | Utvändig sexkant |
| draghållfasthet (Rm) | 700 N/mm² |
| Total längd (l) | 200 mm |
| Gänglängd (b) | 32 mm |
| Huvudhöjd (k) | 6,4 mm |
| huvudets form | Hexagon head |
Information om produkten
Användningsmöjligheter
Ideal för förskruvningar inom maskin- och solenergiområdet.Användningsområde
Maskinkonstruktion, SolvärmeShare DIN 931 A2-70 M 10X200