DIN 931 A2-70 M 16X580
Sexkantsskruvar med skaft
Artikelnummer
0931216 580
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377080349
Nettovikt per 100
95,000 kg
Artikelnummer
0931216 580
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377080349
Nettovikt per 100
95,000 kg
- Tekniska data
- Information om produkten
- Katalogsida
Tekniska data
| Diameter (d) | 16 mm |
| Hörnmått (e) | 26,75 mm |
| Typ av gänga | metriskt |
| Greppstorlek (Greppst.) | SW 24 |
| Greppsystem (drift) | Utvändig sexkant |
| draghållfasthet (Rm) | 700 N/mm² |
| Total längd (l) | 580 mm |
| Gänglängd (b) | 57 mm |
| Huvudhöjd (k) | 10 mm |
| huvudets form | Hexagon head |
Information om produkten
Användningsmöjligheter
Ideal för förskruvningar inom maskin- och solenergiområdet.Användningsområde
Maskinkonstruktion, SolvärmeShare DIN 931 A2-70 M 16X580