DIN 931 A2-70 M 6X40
Sexkantsskruvar med skaft
Artikelnummer
093126 40
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377082633
Nettovikt per 100
1,020 kg
Artikelnummer
093126 40
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377082633
Nettovikt per 100
1,020 kg
- Tekniska data
- Information om produkten
- Katalogsida
Tekniska data
| Diameter (d) | 6 mm |
| Total längd (l) | 40 mm |
| Gänglängd (b) | 18 mm |
| Typ av gänga | metriskt |
| Huvudhöjd (k) | 4 mm |
| Hörnmått (e) | 11,05 mm |
| Greppstorlek (Greppst.) | SW 10 |
| huvudets form | Hexagon head |
| Greppsystem (drift) | Utvändig sexkant |
| draghållfasthet (Rm) | 700 N/mm² |
Information om produkten
Användningsmöjligheter
Ideal för förskruvningar inom maskin- och solenergiområdet.Användningsområde
Maskinkonstruktion, SolvärmeShare DIN 931 A2-70 M 6X40