DIN 931 A4-50 M 48X210
Sexkantsskruvar med skaft
Artikelnummer
0931448 210
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377272942
Nettovikt per 100
387,000 kg
Förpackningsenheter:
5
Artikelnummer
0931448 210
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377272942
Nettovikt per 100
387,000 kg
- Tekniska data
- Information om produkten
- Katalogsida
Tekniska data
| Diameter (d) | 48 mm |
| Total längd (l) | 210 mm |
| Gänglängd (b) | 108 mm |
| Typ av gänga | metriskt |
| Huvudhöjd (k) | 30 mm |
| Hörnmått (e) | 82,6 mm |
| Greppstorlek (Greppst.) | SW 75 |
| huvudets form | Hexagon head |
| Greppsystem (drift) | Utvändig sexkant |
| draghållfasthet (Rm) | 500 N/mm² |
Information om produkten
Användningsmöjligheter
Ideal för förskruvningar inom maskin- och solenergiområdet.Användningsområde
Maskinkonstruktion, SolvärmeShare DIN 931 A4-50 M 48X210