DIN 931 A4-70 M 12X70
Sexkantsskruvar med skaft
Artikelnummer
0931412 70
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377083524
Nettovikt per 100
7,470 kg
Artikelnummer
0931412 70
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377083524
Nettovikt per 100
7,470 kg
- Tekniska data
- Information om produkten
- Katalogsida
Tekniska data
| Diameter (d) | 12 mm |
| Total längd (l) | 70 mm |
| Gänglängd (b) | 30 mm |
| Typ av gänga | metriskt |
| Huvudhöjd (k) | 7,5 mm |
| Hörnmått (e) | 21,1 mm |
| Greppstorlek (Greppst.) | SW 19 |
| huvudets form | Hexagon head |
| Greppsystem (drift) | Utvändig sexkant |
| draghållfasthet (Rm) | 700 N/mm² |
Information om produkten
Användningsmöjligheter
Ideal för förskruvningar inom maskin- och solenergiområdet.Användningsområde
Maskinkonstruktion, SolvärmeShare DIN 931 A4-70 M 12X70