DIN 931 A4-70 M 22X160
Sexkantsskruvar med skaft
Artikelnummer
0931422 160
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377084569
Nettovikt per 100
54,000 kg
Artikelnummer
0931422 160
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377084569
Nettovikt per 100
54,000 kg
- Tekniska data
- Information om produkten
- Katalogsida
Tekniska data
| Diameter (d) | 22 mm |
| Total längd (l) | 160 mm |
| Gänglängd (b) | 56 mm |
| Typ av gänga | metriskt |
| Huvudhöjd (k) | 14 mm |
| Hörnmått (e) | 35,72 mm |
| Greppstorlek (Greppst.) | SW 32 |
| huvudets form | Hexagon head |
| Greppsystem (drift) | Utvändig sexkant |
| draghållfasthet (Rm) | 700 N/mm² |
Information om produkten
Användningsmöjligheter
Ideal för förskruvningar inom maskin- och solenergiområdet.Användningsområde
Maskinkonstruktion, SolvärmeShare DIN 931 A4-70 M 22X160