DIN 931 A4-70 M 30X130
Sexkantsskruvar med skaft
Artikelnummer
0931430 130
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377085092
Nettovikt per 100
92,000 kg
Artikelnummer
0931430 130
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377085092
Nettovikt per 100
92,000 kg
- Tekniska data
- Information om produkten
- Katalogsida
Tekniska data
| Diameter (d) | 30 mm |
| Total längd (l) | 130 mm |
| Gänglängd (b) | 72 mm |
| Typ av gänga | metriskt |
| Huvudhöjd (k) | 18,7 mm |
| Hörnmått (e) | 50,85 mm |
| Greppstorlek (Greppst.) | SW 46 |
| huvudets form | Hexagon head |
| Greppsystem (drift) | Utvändig sexkant |
| draghållfasthet (Rm) | 700 N/mm² |
Information om produkten
Användningsmöjligheter
Ideal för förskruvningar inom maskin- och solenergiområdet.Användningsområde
Maskinkonstruktion, SolvärmeShare DIN 931 A4-70 M 30X130