DIN 931 A4-70 M 30X85
Sexkantsskruvar med skaft
Artikelnummer
0931430 85
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377272386
Nettovikt per 100
68,500 kg
Förpackningsenheter:
10
Artikelnummer
0931430 85
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377272386
Nettovikt per 100
68,500 kg
- Tekniska data
- Information om produkten
- Katalogsida
Tekniska data
| Diameter (d) | 30 mm |
| Total längd (l) | 85 mm |
| Gänglängd (b) | 66 mm |
| Typ av gänga | metriskt |
| Huvudhöjd (k) | 18,7 mm |
| Hörnmått (e) | 50,85 mm |
| Greppstorlek (Greppst.) | SW 46 |
| huvudets form | Hexagon head |
| Greppsystem (drift) | Utvändig sexkant |
| draghållfasthet (Rm) | 700 N/mm² |
Information om produkten
Användningsmöjligheter
Ideal för förskruvningar inom maskin- och solenergiområdet.Användningsområde
Maskinkonstruktion, SolvärmeShare DIN 931 A4-70 M 30X85