DIN 931 A4-70 M 33X260
Sexkantsskruvar med skaft
Artikelnummer
0931433 260
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377085412
Nettovikt per 100
202,000 kg
Förpackningsenheter:
5
Artikelnummer
0931433 260
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377085412
Nettovikt per 100
202,000 kg
- Tekniska data
- Information om produkten
- Katalogsida
Tekniska data
| Diameter (d) | 33 mm |
| Total längd (l) | 260 mm |
| Gänglängd (b) | 91 mm |
| Typ av gänga | metriskt |
| Huvudhöjd (k) | 21 mm |
| Hörnmått (e) | 55,37 mm |
| Greppstorlek (Greppst.) | SW 50 |
| huvudets form | Hexagon head |
| Greppsystem (drift) | Utvändig sexkant |
| draghållfasthet (Rm) | 700 N/mm² |
Information om produkten
Användningsmöjligheter
Ideal för förskruvningar inom maskin- och solenergiområdet.Användningsområde
Maskinkonstruktion, SolvärmeShare DIN 931 A4-70 M 33X260