DIN 931 A4-80 M 14X140
Sexkantsskruvar med skaft
Artikelnummer
093148014 140
Stålkvalitet
A4-80
EAN/GTIN
4043377273598
Nettovikt per 100
18,500 kg
Förpackningsenheter:
25
Artikelnummer
093148014 140
Stålkvalitet
A4-80
EAN/GTIN
4043377273598
Nettovikt per 100
18,500 kg
- Tekniska data
- Information om produkten
- Katalogsida
Tekniska data
| Diameter (d) | 14 mm |
| Total längd (l) | 140 mm |
| Gänglängd (b) | 40 mm |
| Typ av gänga | metriskt |
| Huvudhöjd (k) | 8,8 mm |
| Hörnmått (e) | 24,49 mm |
| Greppstorlek (Greppst.) | SW 22 |
| huvudets form | Hexagon head |
| Greppsystem (drift) | Utvändig sexkant |
| draghållfasthet (Rm) | 800 N/mm² |
Information om produkten
Användningsmöjligheter
Ideal för förskruvningar inom maskin- och solenergiområdet.Användningsområde
Maskinkonstruktion, SolvärmeShare DIN 931 A4-80 M 14X140