DIN 931 A4-80 M 16X140
Sexkantsskruvar med skaft
Artikelnummer
093148016 140
Stålkvalitet
A4-80
EAN/GTIN
4043377086662
Nettovikt per 100
24,600 kg
Artikelnummer
093148016 140
Stålkvalitet
A4-80
EAN/GTIN
4043377086662
Nettovikt per 100
24,600 kg
- Tekniska data
- Information om produkten
- Katalogsida
Tekniska data
| Diameter (d) | 16 mm |
| Total längd (l) | 140 mm |
| Gänglängd (b) | 44 mm |
| Typ av gänga | metriskt |
| Huvudhöjd (k) | 10 mm |
| Hörnmått (e) | 26,75 mm |
| Greppstorlek (Greppst.) | SW 24 |
| huvudets form | Hexagon head |
| Greppsystem (drift) | Utvändig sexkant |
| draghållfasthet (Rm) | 800 N/mm² |
Information om produkten
Användningsmöjligheter
Ideal för förskruvningar inom maskin- och solenergiområdet.Användningsområde
Maskinkonstruktion, SolvärmeShare DIN 931 A4-80 M 16X140