DIN 931 A4-80 M 6X50
Sexkantsskruvar med skaft
Artikelnummer
09314806 50
Stålkvalitet
A4-80
EAN/GTIN
4043377087218
Nettovikt per 100
1,230 kg
Artikelnummer
09314806 50
Stålkvalitet
A4-80
EAN/GTIN
4043377087218
Nettovikt per 100
1,230 kg
- Tekniska data
- Information om produkten
- Katalogsida
Tekniska data
| Diameter (d) | 6 mm |
| Total längd (l) | 50 mm |
| Typ av gänga | metriskt |
| Huvudhöjd (k) | 4 mm |
| Hörnmått (e) | 11,05 mm |
| huvudets form | Hexagon head |
| Greppstorlek (Greppst.) | SW 10 |
| Greppsystem (drift) | Utvändig sexkant |
| draghållfasthet (Rm) | 800 N/mm² |
| Gänglängd (b) | 18 mm |
Information om produkten
Användningsmöjligheter
Ideal för förskruvningar inom maskin- och solenergiområdet.Användningsområde
Maskinkonstruktion, SolvärmeShare DIN 931 A4-80 M 6X50