DIN 931 A4-80 M 8X240
Sexkantsskruvar med skaft
Artikelnummer
09314808 240
Stålkvalitet
A4-80
EAN/GTIN
4043377274335
Nettovikt per 100
9,970 kg
Förpackningsenheter:
25
Artikelnummer
09314808 240
Stålkvalitet
A4-80
EAN/GTIN
4043377274335
Nettovikt per 100
9,970 kg
- Tekniska data
- Information om produkten
- Katalogsida
Tekniska data
| Diameter (d) | 8 mm |
| Total längd (l) | 240 mm |
| Typ av gänga | metriskt |
| Huvudhöjd (k) | 5,3 mm |
| Hörnmått (e) | 14,38 mm |
| huvudets form | Hexagon head |
| Greppstorlek (Greppst.) | SW 13 |
| Greppsystem (drift) | Utvändig sexkant |
| draghållfasthet (Rm) | 800 N/mm² |
| Gänglängd (b) | 28 mm |
Information om produkten
Användningsmöjligheter
Ideal för förskruvningar inom maskin- och solenergiområdet.Användningsområde
Maskinkonstruktion, SolvärmeShare DIN 931 A4-80 M 8X240