DIN 933 A2-70 M 10X22 SZ
Sexkantsskruvar med helgänga och spår
Artikelnummer
09332010 22
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377087553
Nettovikt per 100
2,420 kg
Artikelnummer
09332010 22
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377087553
Nettovikt per 100
2,420 kg
- Tekniska data
- Information om produkten
- Katalogsida
Tekniska data
| Diameter (d) | 10 mm |
| Total längd (l) | 22 mm |
| Typ av gänga | metriskt |
| Huvudhöjd (k) | 6,4 mm |
| Hörnmått (e) | 18,9 mm |
| huvudets form | Sexkantshuvud med kortplats |
| Greppstorlek (Greppst.) | SW 17 |
| Greppsystem (drift) | Utvändig sexkant med spår |
| draghållfasthet (Rm) | 700 N/mm² |
Information om produkten
Användningsmöjligheter
Ideal för förskruvningar inom maskin- och solenergiområdet.Användningsområde
Maskinkonstruktion, Metallkonstruktion, FasadShare DIN 933 A2-70 M 10X22 SZ