DIN 933 A2-70 M 22X45
Sexkantskruvar med gängor upp till huvudet
Artikelnummer
0933222 45
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377090201
Nettovikt per 100
20,600 kg
Artikelnummer
0933222 45
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377090201
Nettovikt per 100
20,600 kg
- Tekniska data
- Information om produkten
- Katalogsida
Tekniska data
| Diameter (d) | 22 mm |
| Total längd (l) | 45 mm |
| Typ av gänga | metriskt |
| Huvudhöjd (k) | 14 mm |
| Hörnmått (e) | 35,72 mm |
| huvudets form | Hexagon head |
| Greppstorlek (Greppst.) | SW 32 |
| Greppsystem (drift) | Utvändig sexkant |
| draghållfasthet (Rm) | 700 N/mm² |
Information om produkten
Användningsmöjligheter
Ideal för förskruvningar inom maskin- och solenergiområdet.Användningsområde
Maskinkonstruktion, Metallkonstruktion, FasadShare DIN 933 A2-70 M 22X45