DIN 933 A2-70 M 33X120
Sexkantskruvar med gängor upp till huvudet
Artikelnummer
0933233 120
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377090997
Nettovikt per 100
104,000 kg
Artikelnummer
0933233 120
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377090997
Nettovikt per 100
104,000 kg
- Tekniska data
- Information om produkten
- Katalogsida
Tekniska data
| Diameter (d) | 33 mm |
| Total längd (l) | 120 mm |
| Typ av gänga | metriskt |
| Huvudhöjd (k) | 21 mm |
| Hörnmått (e) | 55,37 mm |
| huvudets form | Hexagon head |
| Greppstorlek (Greppst.) | SW 50 |
| Greppsystem (drift) | Utvändig sexkant |
| draghållfasthet (Rm) | 700 N/mm² |
Information om produkten
Användningsmöjligheter
Ideal för förskruvningar inom maskin- och solenergiområdet.Användningsområde
Maskinkonstruktion, Metallkonstruktion, FasadShare DIN 933 A2-70 M 33X120