DIN 933 A2-70 M 6X45 SZ
Sexkantsskruvar med helgänga och spår
Artikelnummer
0933206 45
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377088246
Nettovikt per 100
1,010 kg
Artikelnummer
0933206 45
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377088246
Nettovikt per 100
1,010 kg
- Tekniska data
- Information om produkten
- Katalogsida
Tekniska data
| Diameter (d) | 6 mm |
| Total längd (l) | 45 mm |
| Typ av gänga | metriskt |
| Huvudhöjd (k) | 4 mm |
| Hörnmått (e) | 11 mm |
| huvudets form | Sexkantshuvud med kortplats |
| Greppstorlek (Greppst.) | SW 10 |
| Greppsystem (drift) | Utvändig sexkant med spår |
| draghållfasthet (Rm) | 700 N/mm² |
Information om produkten
Användningsmöjligheter
Ideal för förskruvningar inom maskin- och solenergiområdet.Användningsområde
Maskinkonstruktion, Metallkonstruktion, FasadShare DIN 933 A2-70 M 6X45 SZ