DIN 933 A2-70 M 8X65
Sexkantskruvar med gängor upp till huvudet
Artikelnummer
093328 65
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377091987
Nettovikt per 100
2,660 kg
Artikelnummer
093328 65
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377091987
Nettovikt per 100
2,660 kg
- Tekniska data
- Information om produkten
- Katalogsida
Tekniska data
| Diameter (d) | 8 mm |
| Total längd (l) | 65 mm |
| Typ av gänga | metriskt |
| Huvudhöjd (k) | 5,3 mm |
| Hörnmått (e) | 14,38 mm |
| huvudets form | Hexagon head |
| Greppstorlek (Greppst.) | SW 13 |
| Greppsystem (drift) | Utvändig sexkant |
| draghållfasthet (Rm) | 700 N/mm² |
Information om produkten
Användningsmöjligheter
Ideal för förskruvningar inom maskin- och solenergiområdet.Användningsområde
Maskinkonstruktion, Metallkonstruktion, FasadShare DIN 933 A2-70 M 8X65