DIN 933 A2 M 4X30
Sexkantskruvar med gängor upp till huvudet
Artikelnummer
093324 30
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377091222
Nettovikt per 100
0,319 kg
Artikelnummer
093324 30
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377091222
Nettovikt per 100
0,319 kg
- Tekniska data
- Information om produkten
- Katalogsida
Tekniska data
| Diameter (d) | 4 mm |
| Total längd (l) | 30 mm |
| Typ av gänga | metriskt |
| Huvudhöjd (k) | 2,8 mm |
| Hörnmått (e) | 7,66 mm |
| huvudets form | Hexagon head |
| Greppstorlek (Greppst.) | SW 7 |
| Greppsystem (drift) | Utvändig sexkant |
| draghållfasthet (Rm) | 500 N/mm² |
Information om produkten
Användningsmöjligheter
Ideal för förskruvningar inom maskin- och solenergiområdet.Användningsområde
Maskinkonstruktion, Metallkonstruktion, FasadShare DIN 933 A2 M 4X30