DIN 933 A4-50 M 39X130
Sexkantskruvar med gängor upp till huvudet
Artikelnummer
0933439 130
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377275127
Nettovikt per 100
165,000 kg
Förpackningsenheter:
5
Artikelnummer
0933439 130
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377275127
Nettovikt per 100
165,000 kg
- Tekniska data
- Information om produkten
- Katalogsida
Tekniska data
| Diameter (d) | 39 mm |
| Total längd (l) | 130 mm |
| Typ av gänga | metriskt |
| Huvudhöjd (k) | 25 mm |
| Hörnmått (e) | 66,44 mm |
| huvudets form | Hexagon head |
| Greppstorlek (Greppst.) | SW 60 |
| Greppsystem (drift) | Utvändig sexkant |
| draghållfasthet (Rm) | 500 N/mm² |
Information om produkten
Användningsmöjligheter
Ideal för förskruvningar inom maskin- och solenergiområdet.Användningsområde
Maskinkonstruktion, SolvärmeShare DIN 933 A4-50 M 39X130