DIN 933 A4-50 M 42X140
Sexkantskruvar med gängor upp till huvudet
Artikelnummer
0933442 140
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377275257
Nettovikt per 100
202,000 kg
Förpackningsenheter:
5
Artikelnummer
0933442 140
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377275257
Nettovikt per 100
202,000 kg
- Tekniska data
- Information om produkten
- Katalogsida
Tekniska data
| Diameter (d) | 42 mm |
| Total längd (l) | 140 mm |
| Typ av gänga | metriskt |
| Huvudhöjd (k) | 26 mm |
| Hörnmått (e) | 71,3 mm |
| huvudets form | Hexagon head |
| Greppstorlek (Greppst.) | SW 65 |
| Greppsystem (drift) | Utvändig sexkant |
| draghållfasthet (Rm) | 500 N/mm² |
Information om produkten
Användningsmöjligheter
Ideal för förskruvningar inom maskin- och solenergiområdet.Användningsområde
Maskinkonstruktion, SolvärmeShare DIN 933 A4-50 M 42X140