DIN 933 A4-70 M 10X170
Sexkantskruvar med gängor upp till huvudet
Artikelnummer
0933410 170
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377093189
Nettovikt per 100
9,640 kg
Artikelnummer
0933410 170
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377093189
Nettovikt per 100
9,640 kg
- Tekniska data
- Information om produkten
- Katalogsida
Tekniska data
| Diameter (d) | 10 mm |
| Total längd (l) | 170 mm |
| Typ av gänga | metriskt |
| Huvudhöjd (k) | 6,4 mm |
| Hörnmått (e) | 18,9 mm |
| huvudets form | Hexagon head |
| Greppstorlek (Greppst.) | SW 17 |
| Greppsystem (drift) | Utvändig sexkant |
| draghållfasthet (Rm) | 700 N/mm² |
Information om produkten
Användningsmöjligheter
Ideal för förskruvningar inom maskin- och solenergiområdet.Användningsområde
Maskinkonstruktion, SolvärmeShare DIN 933 A4-70 M 10X170