DIN 933 A4-70 M 27X80
Sexkantskruvar med gängor upp till huvudet
Artikelnummer
0933427 80
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377095206
Nettovikt per 100
49,200 kg
Artikelnummer
0933427 80
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377095206
Nettovikt per 100
49,200 kg
- Tekniska data
- Information om produkten
- Katalogsida
Tekniska data
| Diameter (d) | 27 mm |
| Total längd (l) | 80 mm |
| Typ av gänga | metriskt |
| Huvudhöjd (k) | 17 mm |
| Hörnmått (e) | 45,2 mm |
| huvudets form | Hexagon head |
| Greppstorlek (Greppst.) | SW 41 |
| Greppsystem (drift) | Utvändig sexkant |
| draghållfasthet (Rm) | 700 N/mm² |
Information om produkten
Användningsmöjligheter
Ideal för förskruvningar inom maskin- och solenergiområdet.Användningsområde
Maskinkonstruktion, SolvärmeShare DIN 933 A4-70 M 27X80