DIN 933 A4-70 M 5X10 SZ
Sexkantsskruvar med helgänga och spår
Artikelnummer
0933405 10
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377092496
Nettovikt per 100
0,263 kg
Förpackningsenheter:
500
Artikelnummer
0933405 10
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377092496
Nettovikt per 100
0,263 kg
- Tekniska data
- Information om produkten
- Katalogsida
Tekniska data
| Diameter (d) | 5 mm |
| Total längd (l) | 10 mm |
| Typ av gänga | metriskt |
| Huvudhöjd (k) | 3,5 mm |
| Hörnmått (e) | 9 mm |
| huvudets form | Sexkantshuvud med kortplats |
| Greppstorlek (Greppst.) | SW 8 |
| Greppsystem (drift) | Utvändig sexkant med spår |
| draghållfasthet (Rm) | 700 N/mm² |
Information om produkten
Användningsmöjligheter
Ideal för förskruvningar inom maskin- och solenergiområdet.Användningsområde
Maskinkonstruktion, SolvärmeShare DIN 933 A4-70 M 5X10 SZ