DIN 933 A4-70 M 5X20
Sexkantskruvar med gängor upp till huvudet
Artikelnummer
093345 20
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377095855
Nettovikt per 100
0,387 kg
Artikelnummer
093345 20
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377095855
Nettovikt per 100
0,387 kg
- Tekniska data
- Information om produkten
- Katalogsida
Tekniska data
| Diameter (d) | 5 mm |
| Total längd (l) | 20 mm |
| Typ av gänga | metriskt |
| Huvudhöjd (k) | 3,5 mm |
| Hörnmått (e) | 8,79 mm |
| huvudets form | Hexagon head |
| Greppstorlek (Greppst.) | SW 8 |
| Greppsystem (drift) | Utvändig sexkant |
| draghållfasthet (Rm) | 700 N/mm² |
Information om produkten
Användningsmöjligheter
Ideal för förskruvningar inom maskin- och solenergiområdet.Användningsområde
Maskinkonstruktion, SolvärmeShare DIN 933 A4-70 M 5X20