DIN 933 A4-70 M 8X12 SZ
Sexkantsskruvar med helgänga och spår
Artikelnummer
0933408 12
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377092885
Nettovikt per 100
0,980 kg
Förpackningsenheter:
200
Artikelnummer
0933408 12
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377092885
Nettovikt per 100
0,980 kg
- Tekniska data
- Information om produkten
- Katalogsida
Tekniska data
| Diameter (d) | 8 mm |
| Total längd (l) | 12 mm |
| Typ av gänga | metriskt |
| Huvudhöjd (k) | 5,3 mm |
| Hörnmått (e) | 14,38 mm |
| huvudets form | Sexkantshuvud med kortplats |
| Greppstorlek (Greppst.) | SW 13 |
| Greppsystem (drift) | Utvändig sexkant med spår |
| draghållfasthet (Rm) | 700 N/mm² |
Information om produkten
Användningsmöjligheter
Ideal för förskruvningar inom maskin- och solenergiområdet.Användningsområde
Maskinkonstruktion, SolvärmeShare DIN 933 A4-70 M 8X12 SZ