DIN 933 A4-70 M 8X55 SZ
Sexkantsskruvar med helgänga och spår
Artikelnummer
0933408 55
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377093004
Nettovikt per 100
2,340 kg
Förpackningsenheter:
100
Artikelnummer
0933408 55
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377093004
Nettovikt per 100
2,340 kg
- Tekniska data
- Information om produkten
- Katalogsida
Tekniska data
| Diameter (d) | 8 mm |
| Total längd (l) | 55 mm |
| Typ av gänga | metriskt |
| Huvudhöjd (k) | 5,3 mm |
| Hörnmått (e) | 14,38 mm |
| huvudets form | Sexkantshuvud med kortplats |
| Greppstorlek (Greppst.) | SW 13 |
| Greppsystem (drift) | Utvändig sexkant med spår |
| draghållfasthet (Rm) | 700 N/mm² |
Information om produkten
Användningsmöjligheter
Ideal för förskruvningar inom maskin- och solenergiområdet.Användningsområde
Maskinkonstruktion, SolvärmeShare DIN 933 A4-70 M 8X55 SZ