DIN 933 A4-80 M 20X130
Sexkantskruvar med gängor upp till huvudet
Artikelnummer
093348020 130
Stålkvalitet
A4-80
EAN/GTIN
4043377097187
Nettovikt per 100
34,000 kg
Artikelnummer
093348020 130
Stålkvalitet
A4-80
EAN/GTIN
4043377097187
Nettovikt per 100
34,000 kg
- Tekniska data
- Information om produkten
- Katalogsida
Tekniska data
| Diameter (d) | 20 mm |
| Total längd (l) | 130 mm |
| Typ av gänga | metriskt |
| Huvudhöjd (k) | 12,5 mm |
| Hörnmått (e) | 33,53 mm |
| huvudets form | Hexagon head |
| Greppstorlek (Greppst.) | SW 30 |
| Greppsystem (drift) | Utvändig sexkant |
| draghållfasthet (Rm) | 800 N/mm² |
Information om produkten
Användningsmöjligheter
Ideal för förskruvningar inom maskin- och solenergiområdet.Användningsområde
Maskinkonstruktion, SolvärmeShare DIN 933 A4-80 M 20X130