DIN 933 A4-80 M 33X70
Sexkantskruvar med gängor upp till huvudet
Artikelnummer
093348033 70
Stålkvalitet
A4-80
EAN/GTIN
4043377246073
Nettovikt per 100
74,600 kg
Förpackningsenheter:
10
Artikelnummer
093348033 70
Stålkvalitet
A4-80
EAN/GTIN
4043377246073
Nettovikt per 100
74,600 kg
- Tekniska data
- Information om produkten
- Produktbroschyrer
- Katalogsida
Tekniska data
| Diameter (d) | 33 mm |
| Total längd (l) | 70 mm |
| Typ av gänga | metriskt |
| Huvudhöjd (k) | 21 mm |
| Hörnmått (e) | 55,37 mm |
| huvudets form | Hexagon head |
| Greppstorlek (Greppst.) | SW 50 |
| Greppsystem (drift) | Utvändig sexkant |
| draghållfasthet (Rm) | 800 N/mm² |
Information om produkten
Användningsmöjligheter
Ideal för förskruvningar inom maskin- och solenergiområdet.Användningsområde
Maskinkonstruktion, SolvärmeShare DIN 933 A4-80 M 33X70