DIN 933 A4 M 4X75
Sexkantskruvar med gängor upp till huvudet
Artikelnummer
093344 75
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377275196
Nettovikt per 100
0,667 kg
Artikelnummer
093344 75
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377275196
Nettovikt per 100
0,667 kg
- Tekniska data
- Information om produkten
- Katalogsida
Tekniska data
| Diameter (d) | 4 mm |
| Total längd (l) | 75 mm |
| Typ av gänga | metriskt |
| Huvudhöjd (k) | 2,8 mm |
| Hörnmått (e) | 7,66 mm |
| huvudets form | Hexagon head |
| Greppstorlek (Greppst.) | SW 7 |
| Greppsystem (drift) | Utvändig sexkant |
| draghållfasthet (Rm) | 500 N/mm² |
Information om produkten
Användningsmöjligheter
Ideal för förskruvningar inom maskin- och solenergiområdet.Användningsområde
Maskinkonstruktion, SolvärmeShare DIN 933 A4 M 4X75