DIN 937 A2 M 22
Kronmuttrar, låg modell
Artikelnummer
0937222
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377100603
Nettovikt per 100
4,980 kg
Artikelnummer
0937222
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377100603
Nettovikt per 100
4,980 kg
- Tekniska data
- Information om produkten
- Katalogsida
Tekniska data
| Diameter (d) | 22 mm |
| Typ av gänga | metriskt |
| Höjd (m) | 15 mm |
| Mått w (w) | 9 mm |
| Hörnmått (e) | 35,03 mm |
| Gängstigning (p) | 2,5 mm |
| Greppstorlek (Greppst.) | SW 32 |
| Greppsystem (drift) | Utvändig sexkant |
| draghållfasthet (Rm) | 500 N/mm² |
Information om produkten
Användningsområde
MaskinkonstruktionShare DIN 937 A2 M 22