DIN 95 A2 4,0X16
Träskruvar med kllerförsänkt huvud och spår
Artikelnummer
009524 16
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377016720
Nettovikt per 100
0,158 kg
Artikelnummer
009524 16
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377016720
Nettovikt per 100
0,158 kg
- Tekniska data
- Information om produkten
- Katalogsida
Tekniska data
| Diameter (d) | 4 mm |
| Total längd (l) | 16 mm |
| Typ av gänga | Trä tråden |
| huvudets form | Raised |
| Huvuddiameter (dk) | 7,5 mm |
| Huvudhöjd (k) | 2,2 mm |
| Greppsystem (drift) | Spår |
| draghållfasthet (Rm) | 500 N/mm² |
| Gänglängd (b) | 9,6 mm |
Information om produkten
Användningsmöjligheter
Ideal för förskruvningar inom träområdet.Användningsområde
TräkonstruktionShare DIN 95 A2 4,0X16