DIN 95 A2 8,0X70
Träskruvar med kllerförsänkt huvud och spår
Artikelnummer
009528 70
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377017604
Nettovikt per 100
2,183 kg
Artikelnummer
009528 70
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377017604
Nettovikt per 100
2,183 kg
- Tekniska data
- Information om produkten
- Katalogsida
Tekniska data
| Diameter (d) | 8 mm |
| Total längd (l) | 70 mm |
| Typ av gänga | Trä tråden |
| huvudets form | Raised |
| draghållfasthet (Rm) | 500 N/mm² |
| Gänglängd (b) | 42 mm |
| Huvuddiameter (dk) | 14,5 mm |
| Huvudhöjd (k) | 4 mm |
| Greppsystem (drift) | Spår |
Information om produkten
Användningsmöjligheter
Ideal för förskruvningar inom träområdet.Användningsområde
TräkonstruktionShare DIN 95 A2 8,0X70