DIN 95 A4 5,5X65
Träskruvar med kllerförsänkt huvud och spår
Artikelnummer
0095455 65
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377018311
Nettovikt per 100
0,925 kg
Förpackningsenheter:
100
Artikelnummer
0095455 65
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377018311
Nettovikt per 100
0,925 kg
- Tekniska data
- Information om produkten
- Katalogsida
Tekniska data
| Diameter (d) | 5,5 mm |
| Total längd (l) | 65 mm |
| Typ av gänga | Trä tråden |
| huvudets form | Raised |
| draghållfasthet (Rm) | 500 N/mm² |
| Gänglängd (b) | 39 mm |
| Huvuddiameter (dk) | 10,2 mm |
| Huvudhöjd (k) | 2,75 mm |
| Greppsystem (drift) | Spår |
Information om produkten
Användningsmöjligheter
Ideal för förskruvningar inom träområdet.Användningsområde
TräkonstruktionShare DIN 95 A4 5,5X65