DIN 96 A2 6,0X80
Träskruvar med runt huvud och spår
Artikelnummer
009626 80
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377019653
Nettovikt per 100
1,498 kg
Artikelnummer
009626 80
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377019653
Nettovikt per 100
1,498 kg
- Tekniska data
- Information om produkten
- Katalogsida
Tekniska data
| Diameter (d) | 6 mm |
| Total längd (l) | 80 mm |
| Typ av gänga | Trä tråden |
| huvudets form | Panhead |
| draghållfasthet (Rm) | 500 N/mm² |
| Gänglängd (b) | 48 mm |
| Huvuddiameter (dk) | 12 mm |
| Huvudhöjd (k) | 4,2 mm |
| Greppsystem (drift) | Spår |
Information om produkten
Användningsmöjligheter
Ideal för förskruvningar inom träområdet.Användningsområde
TräkonstruktionShare DIN 96 A2 6,0X80