DIN 96 A4 8,0X45
Träskruvar med runt huvud och spår
Artikelnummer
009648 45
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377020963
Nettovikt per 100
1,629 kg
Förpackningsenheter:
100
Artikelnummer
009648 45
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377020963
Nettovikt per 100
1,629 kg
- Tekniska data
- Information om produkten
- Katalogsida
Tekniska data
| Diameter (d) | 8 mm |
| Total längd (l) | 45 mm |
| Typ av gänga | Trä tråden |
| huvudets form | Panhead |
| draghållfasthet (Rm) | 500 N/mm² |
| Gänglängd (b) | 27 mm |
| Huvuddiameter (dk) | 16 mm |
| Huvudhöjd (k) | 5,6 mm |
| Greppsystem (drift) | Spår |
Information om produkten
Användningsmöjligheter
Ideal för förskruvningar inom träområdet.Användningsområde
TräkonstruktionShare DIN 96 A4 8,0X45