DIN 963 A2 M 1,2X2
Försänkta skruvar med spår
Artikelnummer
0963212 2
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377282194
Nettovikt per 100
0,010 kg
Artikelnummer
0963212 2
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377282194
Nettovikt per 100
0,010 kg
- Tekniska data
- Information om produkten
- Katalogsida
Tekniska data
| Diameter (d) | 1,2 mm |
| Typ av gänga | metriskt |
| Greppsystem (drift) | Spår |
| draghållfasthet (Rm) | 500 N/mm² |
| Total längd (l) | 2 mm |
| huvudets form | försänkt huvud |
| Huvuddiameter (dk) | 2,3 mm |
| Huvudhöjd (k) | 0,72 mm |
Information om produkten
Användningsmöjligheter
Ideal för förskruvningar inom maskinområdet.Användningsområde
MaskinkonstruktionShare DIN 963 A2 M 1,2X2