DIN 963 A2 M 12X20
Försänkta skruvar med spår
Artikelnummer
0963212 20
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377108692
Nettovikt per 100
2,030 kg
Artikelnummer
0963212 20
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377108692
Nettovikt per 100
2,030 kg
- Tekniska data
- Information om produkten
- Katalogsida
Tekniska data
| Diameter (d) | 12 mm |
| Typ av gänga | metriskt |
| Greppsystem (drift) | Spår |
| draghållfasthet (Rm) | 700 N/mm² |
| Total längd (l) | 20 mm |
| huvudets form | försänkt huvud |
| Huvuddiameter (dk) | 22 mm |
| Huvudhöjd (k) | 6 mm |
Information om produkten
Användningsmöjligheter
Ideal för förskruvningar inom maskinområdet.Användningsområde
MaskinkonstruktionShare DIN 963 A2 M 12X20