DIN 963 A2 M 5X120
Försänkta skruvar med spår
Artikelnummer
096325 120
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377110213
Nettovikt per 100
1,540 kg
Artikelnummer
096325 120
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377110213
Nettovikt per 100
1,540 kg
- Tekniska data
- Information om produkten
- Katalogsida
Tekniska data
| Diameter (d) | 5 mm |
| Total längd (l) | 120 mm |
| Typ av gänga | metriskt |
| huvudets form | försänkt huvud |
| Huvuddiameter (dk) | 9,2 mm |
| Huvudhöjd (k) | 2,5 mm |
| Greppsystem (drift) | Spår |
| draghållfasthet (Rm) | 700 N/mm² |
Information om produkten
Användningsmöjligheter
Ideal för förskruvningar inom maskinområdet.Användningsområde
MaskinkonstruktionShare DIN 963 A2 M 5X120