DIN 963 A2 M 8X130
Försänkta skruvar med spår
Artikelnummer
096328 130
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377110701
Nettovikt per 100
4,340 kg
Artikelnummer
096328 130
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377110701
Nettovikt per 100
4,340 kg
- Tekniska data
- Information om produkten
- Katalogsida
Tekniska data
| Diameter (d) | 8 mm |
| Total längd (l) | 130 mm |
| Typ av gänga | metriskt |
| huvudets form | försänkt huvud |
| Huvuddiameter (dk) | 14,5 mm |
| Huvudhöjd (k) | 4 mm |
| Greppsystem (drift) | Spår |
| draghållfasthet (Rm) | 700 N/mm² |
Information om produkten
Användningsmöjligheter
Ideal för förskruvningar inom maskinområdet.Användningsområde
MaskinkonstruktionShare DIN 963 A2 M 8X130