DIN 963 A4 M 16X70
Försänkta skruvar med spår
Artikelnummer
0963416 70
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377111692
Nettovikt per 100
10,800 kg
Förpackningsenheter:
25
Artikelnummer
0963416 70
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377111692
Nettovikt per 100
10,800 kg
- Tekniska data
- Information om produkten
- Katalogsida
Tekniska data
| Diameter (d) | 16 mm |
| Total längd (l) | 70 mm |
| Typ av gänga | metriskt |
| huvudets form | försänkt huvud |
| Huvuddiameter (dk) | 29 mm |
| Huvudhöjd (k) | 8 mm |
| Greppsystem (drift) | Spår |
| draghållfasthet (Rm) | 700 N/mm² |
Information om produkten
Användningsmöjligheter
Ideal för förskruvningar inom maskinområdet.Användningsområde
MaskinkonstruktionShare DIN 963 A4 M 16X70